Najstarsza matka świata: sensacyjne zdjęcie z córką

Adriana Iliescu za najstarszą matkę świata została uznana w 2005 r. Teraz ma 70 lat i trzyletnią córeczkę. Matkę z córką sfotografowano na zakupach, a zdjęcia zrobiły w mediach sensację porównywalną tylko z ujawnieniem twarzy dzieci Jacksona...  

- Na tych fotografiach panna Iliescu wygląda jak babcia 3-letniej Elizy. Ale jest jej matką - zauważa "Daily Telegraph". Iliescu urodziła córkę w wieku 66 lat i 230 dni. Ciążę (i terapię hormonalną) poprowadził zaprzyjaźniony lekarz. Ojcem dziewczynki jest nieznajomy mężczyzna - dawca nasienia. Eliza to jedyne dziecko kobiety.

Matka-rekordzistka mieszka w Bukareszcie. Oficjalnie jest emerytką, ale pracuje na pół etatu na miejscowej uczelni. Rodzinę utrzymuje z emerytury i niewielkiej pensji.

- Jestem silna, zdrowa i nigdy na nic nie chorowałam. Nie palę i nie piją. Jeżeli będę żyła tak długo, jak moi rodzice, gdy umrę, Eliza będzie miała 20 lat. Poradzimy sobie - mówi Iliescu. Dziewczynka umie już liczyć do dziesięciu i czytać. - Ma wspaniałą osobowość - twierdzi matka.

Adriana Iliescu nie jest już najstarszą matką świata . W grudniu 2006 r. zdetronizowała ją Hiszpanka Carmela Bousada, która urodziła bliźnięta w wieku 66 lat i 358 dni.

Więcej o: