Rozbierana kontrola na lotniskach

Przygotuj się na nową erę bezpieczeństwa w podróży samolotem. Spełniły się najśmielsze wizje z filmów science-fiction. Super komputery wirtualnie nas rozbiorą i pokażą do sprawdzenia oficerom ochrony.

Bezpieczeństwo pasażerów na lotniskach jest bardzo ważne, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Jest tak ważne, że najwyraźniej potrzebne było skonstruowanie skanera, który potrafi prześwietlić to, co mamy na sobie i w poszukiwaniu bomb lub broni wyświetlić nas na specjalnym ekranie - tylko, że bez ubrań. Innymi słowy, widać będzie wszystko .

System funkcjonuje już na lotnisku w Amsterdamie, do jego zainstalowaniwa przygotowują się w USA.

Podróżujący mają mieć wybór czy chcą przejść przez tradycyjne, bardziej pracochłonne sprawdzanie czy też wolą poddać się szybszej, ale rozbieranej kontroli .

- Ludzie nie mają pojęcia jak bardzo realistyczne są te obrazy - powiedział Barry Steinhardt, prezes American Civil Liberties Union.

Według służb odpowiedzialnych za ochronę lotniska prywatność pasażerów będzie w pełni poszanowana . Komputer ma rozmyć twarz, aby była nierozpoznawalna. Do tego po sprawdzeniu golizny podróżnika obraz będzie usuwany. Nie będzie możliwe jego zapisanie lub wydrukowanie.

Czujemy się teraz naprawdę bezpiecznie...

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Więcej o: