皋na prezydenta Rosji organizuje 安i皻o Mi這軼i

Rosja wydaje wojn Walentynkom . 皋na prezydenta Rosji Swiet豉na Miedwiediew patronuje przygotowaniom do nowego 鈍i皻a 8 lipca, kt鏎e ma konkurowa z dniem 鈍. Walentego i by po鈍i璚one rodzinie - poinformowali w czwartek organizatorzy.  

- Komitetem organizacyjnym święta będzie kierować małżonka prezydenta Swietłana Miedwiediew . Dzięki jej udziałowi projekt ten będzie miał wyższy status - powiedziała na konferencji prasowej jedna z organizatorek, wiceprzewodnicząca stowarzyszenia dziennikarzy MediaSojuz Jelena Zielinskaja.

Środowiska prawosławne i nacjonalistyczne w Rosji są przeciwne świętu św. Walentego, które uważają za "importowane z zachodu".

Rosyjskie 安i皻o Miłości ma natomiast propagować wartości rodzinne i cieszy się poparciem Cerkwi prawosławnej, która zorganizuje z tej okazji nabożeństwa. Na termin wybrano 8 lipca, dzień dwojga prawosławnych świętych z XIII w., małżonków Piotra i Fiewronii.

Legenda głosi, że książę Piotr poślubił zwykłą wieśniaczkę Fiewronię, która wyleczyła go z poważnej choroby. Potępiana za ten mezalians para wolała wyrzec się władzy i wyjechać z miasta niż się rozstać. Oboje zmarli 8 lipca 1228 r. i zostali pochowani w jednej trumnie.

- Walentynki to święto zakochanych. Ale zakochanie nie zawsze oznacza miłość i wierność - podkreślił metropolita Cyryl.

Organizatorzy apelują, by w dzień Święta Miłości mężczyźni ofiarowywali żonom kwiaty. Jednak wbrew przyzwyczajeniom niech nie będą to róże, ani tym bardziej goździki, ale... rumianki . Agencje nie podają, jak do Święta Miłości ustosunkował się prezydent Dimitrij Miedwiediew . Czy 8 lipca też podaruje żonie bukiet rumianków?

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś 鄉ieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Wi璚ej o: