UFO zaatakowało policyjny helikopter?

Na taką wiadomość od dawna czekali wszyscy zwolennicy istnienia UFO. W piątek brytyjska policja potwierdziła, że załoga policyjnego helikoptera zaobserwowała ''niezwykły obiekt latający'', który przemieszczał się nad Cardiff, największym miastem w Walii. Zostało wszczęte dochodzenie w tej sprawie - podała agencja AFP.

Policja wydała oświadczenie, aby sprostować informacje brukowca ''The Sun''. Według gazety helikopter przez wiele mil ścigał UFO po tym, jak policyjna jednostka została ''zaatakowana'' przez niezidentyfikowany obiekt latający.

- Pilot gwałtownie przechylił maszynę, żeby uniknąć zderzenia. Potem puścił się w szybką pogoń. Musiał jednak zaprzestać pościgu, ponieważ w helikopterze kończyło się paliwo - napisał tabloid. UFO uciekło. Zgodnie z opisem członków załogi, obiekt miał przypominać kształtem latający spodek z migającymi światłami wokół.

Rewelacje ''The Sun'' nie do końca zgadzają się z wydanym później oświadczeniem policji. - Policja Południowej Walii potwierdza, że jej jednostka wsparcia lotniczego zaobserwowała niezwykły obiekt latający. Fakt ten został zgłoszony odpowiednim władzom do dalszego zbadania - można przeczytać w krótkim komunikacie.

Do incydentu doszło w nocy z 7 na 8 czerwca. Helikopter z 3 osobami na pokładzie szykował się do lądowania na lotnisku w bazie RAF niedaleko Cardiff, kiedy nastąpiło spotkanie. Policja zaprzecza jednak, by doszło do pościgu. Nic również nie zagrażało bezpieczeństwu załogi helikoptera.

UFO z Cardiff zostanie zapewne dopisane do długiej listy niezidentyfikowanych obiektów latających, które odwiedziły Wlk. Brytanię.

Przeczytaj też o innych wizytach kosmitów na ziemi.

Zobacz też UFO nad Chinami

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NASna deser.pl@gazeta.pl!

Więcej o: