Ośmiornice bawią się kostkami Rubika

Powszechnie wiadomo, że naukowcy zajmują się tylko tym co naprawdę ważne. Ostatni pomysł, to sprawdzenie, czy ośmiornice, preferują jedną ze swoich macek tak, jak ludzie sa prawo lub leworęczni. Jak to sprawdzić? Oczywiście, dać ośmiornicy do zabawy kostkę Rubika.     

Każdy przynajmniej raz w życiu męczył się z trójwymiarowa układanką . Od wprowadzenia słynnej kostki na rynek na początku lat 80-tych zabawka zdobyła dużą popularność. Wiele osób, niezależnie od wieku, wciąż lubi relaksować się gimnastykując swój umysł nad układaniem kolorowych ścianek.

Teraz do tych wszystkich miłośników kostki Rubika dołączyła grupa brytyjskich naukowców, wraz z ośmiornicami pozostającymi pod ich opieką. W 23 centrach badawczych przez następny miesiąć będą trwać szczegółowe testy z różnymi zabawkami, w tym kostką, w roli głównej. Poza nią, pod wodą znajdą się między innymi piłki i klocki lego.

Niestety, jak się okazuje, nikt nie wierzy w możliwości umysłów ośmiornic. Celem badania jest wyłącznie stwierdzenie, czy zwierzęta mają swoją "ulubioną" mackę - nikt nie spodziewa się, że któryś z badanych mięczaków rozwiąże zagadkę.

Mamy dla Ciebie dużo śmiesznych historii o niesamowitych zwierzętach !

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Więcej o: