Słodkie zdjęcia: kotka wychowuje małą pandę

Kotka karmiąca kocięta przygarnęła dwie odrzucone przez matkę pandy małe w amsterdamskim ogrodzie zoologicznym Artis. Słabsza z pand nie przeżyła, ale druga ma szanse dzięki kociej mamie. Mamy dla Was zdjęcia zwierzaków - są naprawdę urocze i futrzaste!  

Matka pand odrzuciła małe po ich urodzeniu 30 czerwca i personel ogrodu zoologicznego umieścił oseski w inkubatorze. W tym samym czasie okociła się kotka jednego z opiekunów i do czwórki swoich dzieci dołączyła również pandy.

Malutka panda, nadal mniejsza od starszych od niej o trzy dni kociąt, jeśli dorośnie, będzie nieco większa od kota .

Rzecznik powiedział, że zwierzątko przez około trzy miesiące będzie odżywiać się mlekiem, a potem zacznie jeść pędy bambusa i owoce.

Pandy małe, o rdzawobrązowej sierści i prążkowanym ogonie jak u szopa pracza, zamieszkują dziuple lub nory w korzeniach drzew na stromych skalnych zboczach. Policzki i końce uszu mają białe, a koniuszek ogona puszysty i ciemny. Żyją w parach lub małych grupach rodzinnych. Są gatunkiem zagrożonym. Występują w lasach na górzystych obszarach Chin, Bhutanu, Nepalu, Indii i Birmy.

Amsterdamska panda nie ma jeszcze imienia, ale - jak podało zoo - jeśli znajdzie się sponsor, będzie miał prawo nadać jej imię.

Zobacz też przecudne zdjęcia głodnych tygrysków

ZNAJDZIESZ NAS TEŻ NA DESER.PL!

Więcej o: