Papuga ocaliła rodzinę przed śmiercią w pożarze

Taka papuga to prawdziwy skarb. Dzielny ptak ostrzegł rodzinę przed pożarem, prawdopodobnie ratując ludziom życie - podał w poniedziałek brytyjski tabloid "The Sun".  

Pożar wybuchł w niedzielę wczesnym rankiem w kuchni domu rodziny Hall w angielskim miasteczku Fair Oak niedaleko Southampton. Gdy tylko ogień wdarł się do przedpokoju, szara papuga afrykańska o imieniu Bob zaczęła szaleńczo krzyczeć, co obudziło domowników.

Właściciel papugi Francis Hall wraz z synami zdołali uciec z płonącego budynku. Nie zapomnieli oczywiście zabrać ze sobą klatki z papugą. - Krzyki i gwizdy Boba irytowały mnie, ale teraz to się zmieniło. Jest legendą. Uratował nam życie - mówi 18-letni Sam Hall .

- Zdecydowanie zasłużył na nagrodę . Dostanie nowe zabawki, huśtawkę, dzwoneczek i lusterko. Możliwe, że wkrótce Bob będzie też miał towarzysza - dodaje Francis Hall.

Papuga wróciła do właściciela, bo wiedziała jak się nazywa

Pies uratował kobietę przed atakiem wkurzonego kangura

ZNAJDZIESZ NAS TEŻ NA DESER.PL! Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Więcej o: