Najszybszy ślimak świata wyłoniony!

Na dorocznym wyścigu ślimaków w brytyjskiej miejscowości Congham wyłoniono tego najszybszego. W specjalnie przygotowanym wyścigu wzięło udział 300 uczestników. Nagroda? Wielka miska sałaty!  

Od niemal 50 lat w Wielkiej Brytanii odbywają się wyścigi ślimaków . Nietypowe zawody przybyły na Wyspy z Francji za sprawą niejakiego Toma Elwesa , który turniej zobaczył na własne oczy i postanowił zorganizować jego edycję u siebie.

Jak przeprowadza się konkurs ? Najpierw przygotowany musi być tor - najważniejsze powinien być odpowiednio nawilżony. Gdy to jest zrobione, ślimaki ustawia się w odpowiednim kierunku u zachęca do ścigania się listkiem sałaty. Wygrywa ten, który jako pierwszy pokona pełne okrążenie.

Wygranym w tegorocznym wyścigu jest Heikki, ślimak nazwany za jednym z kierowców Formuły 1 . Zwycięzca pokonał okrążenie w czasie trzech minut i dwóch sekund. Georgia Brow, 13-latka, która opiekuje się małym sportowcem z dumą odebrała nagrodę , czyli miskę pełną sałaty.

Niestety, nie udało się pobić rekordu , ustanowionego w 1995 roku przez ślimaka Archiego. Najlepszy dotychczas wynik to 2 minuty .

Ciekawe, czy te ślimaki blokujące drogę też się ścigały?

TUTAJ przeczytaj też inne świetne historie o śmiesznych zwierzętach!

ZNAJDZIESZ NAS TEŻ NA DESER.PL!

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Więcej o: