Wenecki gondolier dostał mandat za... białe buty!

Mandatem w wysokości 130 euro został ukarany w Wenecji gondolier za noszenie białych trampek do swego służbowego stroju. Co za surowość!   

Wszyscy znają ten sielankowy obrazek z Wenecji - romantyczna wycieczka gondolą kierowaną przez rodowitego Wenecjanina. Nie każdy wie jednak jakie surowe reguły obowiązują gondolierów. Jeden z nich został dotkliwie ukarany, gdy został przyłapany na noszeniu niewłaściwych butów - białych zamiast czarnych.

Mężczyzna w sportowym obuwiu w gondoli został zauważony przez patrol straży miejskiej i natychmiast otrzymał mandat. Funkcjonariusze powołali się na status związku gondolierów, wymagający, by ich strój był doskonały i jednolity.

To kolejny przykład surowości przepisów, obowiązujących w Wenecji. Władze miejskie wydały tam szereg rozporządzeń, zgodnie z którymi przyzwoicie muszą wyglądać również turyści. Zakazane są gołe torsy i stroje plażowe.

TUTAJ przeczytaj inne świetne historie prosto z Włoch!

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.

Więcej o: