Niemieckie policjantki dostaną kuloodporne staniki!

Od dawna wiadomo, że naukowcy nie zajmują się błahostkami. Ostatni wynalazek, który wejdzie na rynek to kuloodporny stanik. Ma on poprawić bezpieczeństwo niemieckich policjantek.  

Skąd pomysł na kuloodporne staniki ? Okazuje się, że te klasyczne były zbyt niebezpieczne - w przypadku rany postrzałowej bywały dużym utrudnieniem w udzieleniu pomocy.

Niemcy

postanowili rozwiązać ten problem!

Carmen Kibat, policjantka, która testowała pomysłową konstrukcję jest bardzo zadowolona. Kibat przeprowadziła "Akcję Stanik" w niemieckiej policji - miała ona zachęcić policjantki do przymierzania staników, testowania ich i wyrażania opinii.

- To może komuś uratować życie , więc nie ma z czego się śmiać - mówi Kibat.

Wszystkie staniki oznaczone są nadrukiem "Policja" i wykonane są z kilku warstw różnego rodzaju materiałów, które mają chronić funkcjonariuszki. Około trzech tysięcy policjantek będzie teraz musiało nosić staniki na służbie. Policyjne władze zdecydowały, że każda dostanie 3 egzemplarze.

- To jest pionierskie działanie . Bezpieczeństwo funkcjonariuszy i funkcjonariuszek jest dla nas najważniejsze - powiedziała pani rzecznik prasowa niemieckiej policji.

CZYTAJ DALEJ:

Ten stanik ma wszystko - nawet baterię słoneczną!

Tego biustu nie ochroni żaden stanik - to NAJWIĘKSZE PIERSI świata!

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.

Więcej o: