Dzieci spod znaku ósemki: urodzone 08.08.08 o 08:08

W dwóch szpitalach w USA w tej samej chwili, 8 sierpnia 2008 r. o godz. 08.08 wieczorem przyszła na świat dwójka dzieci. Każde z noworodków ważyło...8 funtów i 8 uncji - powiadomiła w sobotę agencja AP. Również w Wielkiej Brytanii urodził się ''ósemkowy'' chłopiec - donosi ''Daily Telegraph''.  

Jeśli wierzyć Chińczykom, dla których ósemka jest szczęśliwą liczbą, to te dzieci są w czepku urodzone.

Gdy personel szpitala w amerykańskim stanie Minnesota powiedział Lindsey Hauer, o której godzinie przyszła na świat jej córka Hailey Jo , kobieta uznała to za żart. Ile dziecko waży, dowiedziała się dopiero później.

Mały Xander Jace Riniker urodzony w miejscowości Cedar Rapids w stanie Iowa jest na dodatek ósmym wnukiem swoich dziadków od strony mamy.

Tego samego dnia, co szczęściarze z USA, ale o godz. 8:08 rano w Hull w hrabstwie East Yorkshire w Wielkiej Brytanii na świat przyszło pierwsze dziecko 20-letniej Samanthy Wilson. Chłopiec nazywa się Conner Bolland i waży... oczywiście 8 funtów.

Pracownicy szpitala odbierający poród w Minnesocie zapewnili, że kupią bilety na loterię. Jeśli to urodzinowe nagromadzenie ósemek przyniesie im szczęście , pozostanie jedynie żałować, że przy 24-godzinnej konwencji zapisu czasu i metrycznym systemie wag, o taki zbieg okoliczności znacznie trudniej. Być może szczęśliwa ósemka pomoże im trafić szóstkę w Lotka.

Nie trzeba być urodzonym pod ''szczęśliwą ósemką'', żeby wygrać 9,4 mln złotych w wielkiej kumulacji Dużego Lotka.

Największy szczęściarz na świecie: Frane Selak uczestniczył w dzięsiątkach katastrof i z wszystkich wyszedł cało.

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.

Więcej o: