Fałszerstwo doskonałe: Moneta z podobizną Homera Simpsona

Właściciel sklepu był wyjątkowo zdziwiony, gdy podliczając pieniądze zauważył, że jedna z monet jest podrobiona w bardzo oryginalny sposób. Hiszpańskie Euro zamiast podobizny króla Hiszpanii przedstawiało postać ze znanej na całym świecie kreskówki.  

Hiszpan

Jose Martinez liczył drobne po zamknięciu sklepiku który prowadzi w miejscowości Aviles. Wszystko wskazywało na to, że będzie to wieczór jak każdy inny - do czasu. Wśród monet pan Martinez zauważył jedną nietypową. Co było z nią nie tak? Zamiast podobizny hiszpańskiego króla umieszczony został na niej na niej... Homer Simpson, głowa rodziny ze znanego serialu rysunkowego "The Simpsons".

- Ta moneta musiała zostać zrobiona przez prawdziwego profesjonalistę . Wykonanie jest absolutnie perfekcyjne - powiedział sklepikarz.

Autor monetarnego żartu nie ruszył drugiej strony monety, która wciąż, tak jak w oryginale, przedstawia kontury Europy. Dotychczas jest to jedyna taka moneta, która pojawiła się w powszechnym obiegu.

- Już zaoferowano mi 20 euro za nią - mówi zadowolony Martinez.

CZYTAJ DALEJ:

A może tu znajdzie się jeszcze jakaś moneta z Homerem? To pub z pieniędzmi wiszącymi na ścianach!

Euro z Simpsonem to jeszcze nic - zobacz banknoty o wartości 100 MLD DOLARÓW!

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.

Więcej o: