Japonia: Czerwone winogrona sprzedane za prawie 1000 dolarów!

Są wielkości piłeczki pingpongowej, czerwone, pyszne i... wyjątkowo drogie! Japończyk zapłacił prawie 1000 dolarów za 48 winogron z nowej odmiany, która zadebiutowała w Japonii  

48 czerwonych winogron zrobiło prawdziwą furorę w pewnym japońskim domu

aukcyjnym

. Walka była wyjątkowo zacięta. W końcu, niecały kilogram owoców znalazł nabywcę, który wyłożył równowartość 910 dolarów! Średnia cena za te owoce na całej aukcji wyniosła 250 dolarów.

- Naszym zdaniem ta cena to absolutny rekord świata . A winogrona są przepyszne - słodkie i wyjątkowo świeże - powiedział Hirofumi Isu, lokalny urzędnik odpowiedzialny za rolnictwo.

Kto w Japonii jest w stanie zapłacić tak ogromne pieniądze za kiść winogron? Szczęśliwym nabywcą jest właściciel hotelu , który ma zamiar dzięki nietypowym owocom przyciągnąć klientów. Mężczyzna musiał się liczyć ze sporym wydatkiem, w Japonii niektóre owoce są traktowane jako artykuły luksusowe i osiągają niezwykle wysokie ceny.

- Należy pogratulować tak dobrej ceny przy debiucie owocu. Na naszym rynku konkurencja jest bardzo ostra - powiedział Koichi Kato, któru prowadzi sklep z owocami w Tokio.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Ile kosztuje najdroższy arbuz świata? 6 tys. dolarów! Gdzie? W Japonii!

Melon o smaku cytryny? To cud techniki w gastronomii!

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.

Więcej o: