Miss Sister 2008: Konkurs piękności dla zakonnic

Włoski ksiądz i teolog zapowiedział w niedzielę internetowe wybory najpiękniejszej zakonnicy. Chce w ten sposób poprawić wizerunek sióstr w Kościele Katolickim i walczyć ze stereotypem starej i nudnej mniszki.  

Konkurs '' Miss Sister 2008'' rozpocznie się we wrześniu. Zakonnice z całego świata będą mogły zaprezentować się na blogu prowadzonym przez wielebnego Antonia Rungi . - Zakonnice są trochę wykluczone, ich rola jest marginalizowana w życiu Kościoła - twierdzi włoski ksiądz w wywiadzie dla agencji AP. - Będzie to okazja, żeby ich udział został bardziej zauważony - dodaje.

Przez miesiąc każdy będzie miał szansę oddać głos na najpiękniejszą siostrę. Kandydatki na miss udostępnią swoje portfolio, w którym znajdą się informacje dotyczące ich życia, powołania oraz, oczywiście, zdjęcie. Decyzję, czy pozować w zakonnym welonie, czy z odkrytą głową Rungi zostawia siostrom. Ale organizator przedsięwzięcia od razu rozwiewa wątpliwości: - Nie będzie parady sióstr w kostiumach kąpielowych.

- Nie ma takiego wymagania, że zakonnica musi być brzydka . Piękno zewnętrzne jest darem od Boga i nie powinniśmy go ukrywać - przekonuje Antonio Rungi. Pomysł przeprowadzenia konkursu podsunęły mu same siostry, z którymi współpracuje. Ma nadzieję na wiele zgłoszeń od piękności zakonnych z całego świata, które powinny zacząć napływać zaraz po uruchomieniu strony. Kto wie, może Miss Sister 2008 zostanie kandydatka z Polski?

POZNAJ TEŻ INNE PIĘKNOŚCI:

Relacja z wyborów Miss Polski 2008: miss upadła, korona się zepsuła.

Najpiękniejszą panią minister na świecie została...

A tak wyglądają najpiękniejsze biodra Japonii

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.

Więcej o: