Odrzucili 3 miliony dolarów datku, bo darczyńca wygrał je na loterii

Podziwiamy, jak bardzo wierna swej misji jest ta fundacja. Władze organizacji charytatywnej odrzucili 3 miliony dolarów, ponieważ darczyńca zdobył te pieniądze wygrywając na loterii. Co w tym złego? Fundacja zajmuje się walką z nałogami, w tym uzależnieniem od hazardu i loterii...  

Anonimowy  Amerykanin po wielkiej wygranej na loterii dobrze wiedział, co chce zrobić z pieniędzmi. Nie miał zamiaru kupować drogiego domu, ani wyprawiać się na odległe wakacje. Amerykanin postanowił przeznaczyć całą sumę na cele dobroczynne! Jak zareagowała pierwsza z fundacji, do których się zgłosił?

Działająca w rejonie Nowego Jorku organizacja charytatywna "Lighthouse Mission"... odrzuciła całe 3 miliony! Dlaczego? Zwariowali? Nie, okazuje się, że powód jest o wiele prostszy i bardziej racjonalny. Fundacja zajmuje się między innymi pomaganiem ludziom uzależnionym, w tym od hazardu i loterii. Przyjęcie pieniędzy , nawet tak znaczących, "wysłałoby zły sygnał dla podopiecznych". 3 miliony dolarów mają zostać rozdysponowane pomiędzy organizacje zaprzyjaźnione z "Lighthouse Mission".

Pastor James Ryan, który jest duchowym opiekunem fundacji, powiedział, że docenia gest i żałuje, że jego organizacja nie jest w stanie przyjąć pieniędzy, które na pewno by się przydały. 

ZOBACZ WIĘCEJ:

Wygrał 7 milionów funtów i... chce wciąż pracować!

Wpisał złe liczby na kuponie i... trafił szóstkę!

Więcej o: