Miss Polonia 2008: najpiękniejsza Angelika Jakubowska

Angelika Jakubowska, jedyna blondynka w finale, zdobyła w sobotę tytuł Miss Polonia 2008. Oprócz tytułu najpiękniejszej Polki, otrzymała m.in. samochód seat altea. Gratulujemy!  

Nowa Miss Polonia jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Lubaniu w woj. dolnośląskim. Ma 176 cm wzrostu, a jej wymiary: to 92 - 64 - 91. Angelika interesuje się siatkówką i fotomodelingiem. Biegle mówi po angielsku, zna również język niemiecki. Oto i ona:

Nowa Miss zdradziła swoje największe marzenie: jest nim wycieczka do dalekich Indii. Zapewne z przyjaciółmi, z którymi uwielbia spędzać wolny czas. Lubi przebywać w towarzystwie osób cechujących się poczuciem humoru i szczerością. Zdobycie tytułu Miss Polonia jest oczywiście spełnieniem jej dziecięcych marzeń.

I Wicemiss została Ewa Chełmińska uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Kędzierzynie - Koźlu, a tytuł II Wicemiss otrzymała Paulina Kwaśniewska reprezentująca Dolny Śląsk.

Gala finałowa konkursu Miss Polonia 2008 odbyła się w sobotę w Teatrze Wielkim w Łodzi. Uczestniczki konkursu zaprezentowały się podczas sobotniego finału m.in. w strojach kąpielowych, kreacjach stylizowanych modą lat 60 ub. wieku, sukniach ślubnych i strojach wieczorowych.

Pierwszy raz w historii konkursu Miss Polonia zwyciężczynię wybrała publiczność . Konkurs podzielono na kilka etapów. Najpierw z 25 kandydatek jurorzy wyłonili 15 finalistek, a później dziesiątkę. W skład jury weszli: piosenkarka Ewa Bem, szefowa biura Miss Polonia Elżbieta Wierzbicka, muzyk Andrzej Krzywy, redaktor naczelny Playboya Marcin Meller oraz aktor Rafał Królikowski.

Kiedy wybrano dziesiątkę finalistek, rolę sędziów przejęli widzowie TVP i publiczność głosując SMS-ami na swoje faworytki. Galę w Teatrze Wielkim poprowadzili Katarzyna Pakosińska i Piotr Polk. Pomagał im Tomasz Kammel.

Do tegorocznej edycji konkursu Miss Polonia zgłosiło się kilka tysięcy kandydatek z całego kraju oraz przedstawicielki Polonii. Do finału zakwalifikowało się 25 dziewcząt.

KONIECZNIE ZOBACZ TEŻ:

Piękny upadek Miss w czasie finału wyborów Miss Polski 2008 - zepsuła koronę!

Miss Polonia Ewa Wachowicz kontra Wicemiss Alaski Sarah Palin: która piękniejsza?

Więcej o: