Pasażerowie: Ten samolot jest zepsuty. Żądamy innego!

Nasz klient nasz pan. Dwie nieudane próby wystartowania mocno zaniepokoiły i wkurzyły pasażerów samolotu niemieckich linii lotniczych Air Berlin. Napisali więc petycję o podstawienie nowej maszyny - i ją dostali.  

Powody techniczne były przyczyną dwóch falstartów. W niedzielny poranek Boeing 737-800 miał odlecieć z Norymbergii do Faro w południowej Portugalii. Jednak pilot zauważył problemy z przyrządami w kokpicie. Usterka wyglądała na poważną i start samolotu został odłożony.

172 pasażerów poproszono o opuszczenie pokładu. Dwie osoby zrezygnowały w ogóle z dalszego lotu. Gdy służby techniczne naprawiły źle działający sprzęt, podróżni zostali wpuszczeni do samolotu. Pilot podjął wtedy drugą próbę startu, która z tego samego powodu również zakończyła się porażką.

Dla pasażerów tego było już za wiele. 170 osób, które zdecydowały się jednak odbyć podróż do Portugalii, jednomyślnie podpisało petycję o podstawienie nowej maszyny. Nawet za cenę naprawdę dużego opóźnienia . Samolot zastępczy trzeba było ściągnąć aż z Turcji. To oznaczało, że czas oczekiwania wzrósł aż do 14 godzin!

Jak to ujęła Alexandra Müller, rzeczniczka prasowa linii Air Berlin, ''obecnie pasażerowie są bardzo wrażliwi na jakiekolwiek problemy techniczne''. W niedzielę udało się definitywnie usunąć usterkę i Boeing ponownie wzbił się w powietrze, tym razem na innej trasie.

KONIECZNIE ZOBACZ TEŻ:

Tak wygląda największy samolot na świecie

Ktoś porzucił Boinga na lotnisku. Władze szukają właściciela

Niesamowite wideo: piorun uderza w samolot

Więcej o: