Płać podatki, albo nie będziesz grać w golfa

Nie płacisz podatków? Nie będziesz grać w golfa! Korea Południowa postanowiła uderzyć w czuły punkt bogaczy unikających płacenia podatków - ich kluby golfowe. Każdy, kto stara się wymigać od spłaty zobowiązania wobec państwa będzie tracić członkostwo w klubie golfowym.  

Rząd Korei Południowej postanowił zabrać się za walkę z bogaczami unikającymi płacenia podatków. Państwo uderzy w ich czuły punkt, czyli... drogie i ekskluzywne kluby golfowe. Mechanizm jest prosty - jeśli urząd skarbowy ma problem z egzekucją opłat, urzędnicy konfiskują członkostwo w klubie golfowym. Okazuje się, że ten

sport

jest wyjątkowo popularny wśród finansowej elity azjatyckiego kraju. 

- Ci, którzy są członkami klubów golfowych mogą bez problemu płacić podatki. Uważamy, że unikanie ich jest wyrazem niskiej świadomości prawa podatkowego - powiedział przedstawiciel Urzędu Skarbowego. I ma rację - członkostwo w koreańskich klubach golfowych jest wyjątkowo drogie i poza zasięgiem większości Koreańczyków. Samo członkostwo kosztuje od 200 do 300 tys. dolarów. Najdroższe kluby żądają nawet okrągłego miliona!

Tylko w ten weekend rząd skonfiskował prawie tysiąc kart członkowskich . W zeszłym roku 760 osób straciło możliwość gry w ekskluzywnych klubach. Akcja jest wyjątkowo opłacalna - państwo odzyskało miliony dolarów zaległych podatków.

SPRAWDŹ TO:

Z "grzechoczącego" psa wyciągnięto... 13 piłek golfowych

Jak płacić mniejsze podatki? Zmień swój dom w... kościół!

Więcej o: