Zrobili piwo z prastarych drożdży

Pisaliśmy to już nie raz: Naukowcy zajmują się tylko poważnymi sprawami. Ten zespół zamiast badać bakterie i drożdże mające 45 milionów lat postanowił... zrobić z nich piwo ! Naukowcy-piwowarzy proponują piwo jasne i pszeniczne.  

To się nazywa fantazja i zmysł biznesowy. Grupa naukowców otworzyła znaleziony w Libanie bursztyn. Odnaleźli tam bardzo stare bakterie i drożdże - mają niesamowite 45 milionów lat!

Można się spodziewać, że powinni zabrać się za szczegółowe badanie cennego znaleziska. A oni postanowili z pradawnych drożdży zrobić... piwo! Ekipa naukowców pod kierunkiem pracownika politechniki Kalifornijskiej Raula Cano, sprzedaje teraz całe beczki swojego wyrobu. Na razie zajmują się dwoma gatunkami - pszenicznym oraz jasnym ale.

- Nasze piwo ma dwie podstawowe zalety: Nasz przepis jest unikatowy i nikt nie ma takich drożdży jak my - mówi szef naukowego browaru.

Piwo otrzymało bardzo pozytywne recenzje, zarówno w fachowej prasie jak i na festiwalach. Profesjonaliści określali smak piwa jako "łagodny" z "nietypowym posmakiem". Ten wyjątkowy smak zawdzięczamy unikalnym właściwościom pradawnych drożdży. Jak mówi wspomniany Cano: - Obecne drożdże konsumują wszystkie rodzaje cukrów, w przeciwieństwie do naszych drożdży, które nie są tak wszechstronne.

ZOSTAŃ Z NAMI:

Wypijał piwo za 1000 dolarów... tygodniowo? 

Zaginał rok temu, znaleźli go 1600 kilometrów od domu, był pijany

A czy Ty umiesz otworzyć piwo piłą mechaniczną?

Więcej o: