Diagnoza w szpitalu: Proszę pana, jest pan w ciąży

71-letni pacjent jednego z amerykańskich szpitali przeżył niemały szok, gdy dowiedział się od personelu, że jest w ciąży. Czy to powtórka z mężczyzny, który urodził dziecko ? Nie, to zabawna wpadka obsługi szpitala...   

John Grady Pippen , 71-letni

Amerykanin

zamieszkały w stanie Oregon, trafił do szpitala. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie nieco dziwna diagnoza jaką postawili lekarze... Mężczyzna odczuwał sile bóle. Poddał się wszechstronnym badaniom. Na pewno nie spodziewał się tak wyjątkowej diagnozy...

- Na podstawie badań, ustaliliśmy, że jest pan w ciąży - taką informację przeczytał zszokowany John na diagnozie dostarczonej do jego łóżka. Oprócz kartki z diagnozą, mężczyzna otrzymał porcję leków przeciwbólowych.

Czy jest to kolejny przypadek mężczyzny w ciąży ? Nie, wyjaśnienie tej sprawy jest o wiele bardziej przyziemne. Po zbadaniu sprawy okazało się, że za diagnozą nie stoi medyczny cud, lecz zwyczajny błąd obsługi. Diagnozy są przygotowywane na podstawie badań, następnie pacjent otrzymuje je w formie pisemnej.

- Ktoś nacisnął zły przycisk , przy drukowaniu diagnozy dla tego pacjenta - powiedział William McMillan, dyrektor szpitala.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Mężczyzna w ciąży urodził dziewczynkę

Anita Błochowiak w ciąży - posłowie podzieleni

Więcej o: