Delfiny są za grube? Powinny iść na dietę

Kto może wysłać delfina na dietę? Oczywiście tylko niesamowici Japończycy! Na niskotłuszczową dietę muszą przejść delfiny z japońskiego delfinarium, które dorobiły się brzuchów i ich akrobacje przestały być widowiskowe - poinformowali we wtorek przedstawiciele parku wodnego Kinosaki Marine World.  

Gwiazdy muszą zawsze dobrze wyglądać. Nie chodzi tylko o gwiazdy muzyki czy filmu - w świecie zwierząt zasady są tak samo surowe. Jedno z japońskich delfinariów wysłało właśnie wszystkich podopiecznych na ścisłą dietę - akrobaci byli tak grubi, że nie byli w stanie skakać.

Od końca sierpnia odchudza się 19 delfinów , czyli wszystkie w delfinarium. Opiekunowie zdecydowali o diecie, gdy okazało się, że ich podopieczni nie są w stanie doskoczyć do umieszczonej nad wodą przeszkody.

Wszystkie delfiny otrzymywały takie samo menu: ok. 14 kg mieszanki makreli i chudszych ryb dziennie. Opiekunowie odkryli jednak, że makrele są coraz tłustsze, więc wzbogacili jadłospis o chudsze produkty.

Jednak dieta, nawet najlepsza, to nie wszystko, dlatego dla delfinów opracowano specjalny program ćwiczeń - powiedział rzecznik parku morskiego Haruo Imazu. Rzecznik dodał, że wydaje się, iż dieta i ruch przynoszą rezultaty.

TO NIE KONIEC:

Niesamowicie śmieszne show telewizyjne - oczywiście z Japonii

Japończyk trzymał w domu 50 zabójczo jadowitych węży 

Więcej o: