W rok przeczytał cały słownik, 22 tysiące stron

Amerykanin podjął się nietypowego zadania - postanowił przeczytać słownik języka angielskiego od deski do deski. To tylko 22 tysiące stron...  

22 tysiące stron , czyli słownik języka angielskiego - czy ktoś chciałby coś takiego przeczytać w całości? Okazuje się, że tak! Ammon Shea, 37-letni Amerykanin mieszkający w Nowym Jorku zakończył właśnie lekturę Oxford English Dictionary, jednego z najbardziej znanych i szanowanych słowników języka angielskiego. Ammon przygotowywał się do tego zadania od dawna.

Skąd tak nietypowe przedsięwzięcie ? Ammon zaczął czytanie słowników w wieku 10 lat. Od tego czasu często zaszywał się w piwnicy jego lokalnej biblioteki aby czytać słowniki, czasem po 10 godzin dziennie. Jak sam przyznaje, nie zawsze było to łatwe zadanie. W napisanej przez siebie książce dokumentującej przeczytanie ostatniego słownika, nasz bohater wspomina rezygnację, którą poczuł po dotarciu do litery "n". Kolejny kryzys nadszedł wraz ze słowami rozpoczynającymi się na "un-", które zajmowały 400 stron słownika.

- Czasami czułem się, jakbym w ogóle nie znał języka angielskiego . To było podobne do wizyty w obcym kraju, z małą książeczką z rozmówkami jako jedyną pomocą w dogadaniu się - opowiada Ammon.

Miłośnik słów i słowników ma ich ponad tysiąc. Pomimo wielu problemów, które napotyka przy ich lekturze, wciąż to kocha.

- Mało kto uważa, że czytanie pozbawionego narracji zestawu słów może być tak rozwijające i pasjonujące - mówi Ammon o jego nietypowej pasji.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Ranking: Wybrano najdziwniejsze tytuły książek

Naga promocja książki o nudystkach: Wstęp tylko bez ubrania

Więcej o: