Polityk przyłapany: "Jutro mam tę ch...... paradę"

Wpadka - to słowo często kojarzy się z politykami. Tak jest i tym razem: Hiszpański polityk nie wiedział, że mikrofon wyłapie jego bardzo nieprzyjemną uwagę o nadchodzącej paradzie z okazji święta narodowego.  

Mariano Rajoy musi się tłumaczyć z uwagi, którą wychwyciły mikrofony na spotkaniu partyjnym. Myśląc, że nie będzie słyszany, Rajoy powiedział do siedzącego obok delegata: - Jutro mam tę ch...... paradę... " O co chodzi? O odbywającą się dziś wielką wojskową paradę z okazji święta odkrycia Ameryki. Jest to narodowe święto Hiszpanii.

Rajoy, jeden z liderów opozycji ma teraz wielki problem. Rok temu, w trakcie kampanii wyborczej polityk zachęcał Hiszpanów do udziału w paradzie "z dumą". Teraz, media w całym kraju informują o wpadce polityka. Nie oszczędzili go też polityczni przeciwnicy.

- Dla pana Rajoy'a, kwestie państwa są nudne . Wzywamy go do oficjalnych przeprosin - powiedział Leire Pajin, jeden z polityków rządzącej partii.

Mariano Rajoy został zmuszony do wydania oświadczenia tłumaczącego jego wybryk.

- Aby ukrócić wątpliwości i niedopowiedzenia , chcę ponownie zapewnić, że żywię bardzo duży szacunek, podziw i wsparcie dla naszych sił zbrojnych i obchodów świąt narodowych. Niestety, okazuje się, że potoczna rozmowa stała się częścią publicznej dyskusji - czytamy w oświadczeniu.

Czy to wystarczy, aby wybrnąć z tej wpadki ?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Wpadka Sarah Palin: Czytam WSZYSTKIE gazety

Posłowie: Sejmowe fotele są za twarde, chcemy podwyżki

Nadesłane: UFO nawiedziło Hiszpanię!

Więcej o: