Prezydent Sarkozy walczy z lalkami voodoo

Pałac Elizejski zamierza pozwać do sądu francuskie wydawnictwo K&B, które wprowadziło do sprzedaży laleczki voodoo przedstawiające prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego - powiadomiła Austriacka Agencja Prasowa.  

Wydawnictwo K&B sprzedaje figurki Sarkozy'ego w zestawie ze szpilkami i jego krótką, złośliwą biografią za niespełna 13 euro. Laleczki ze swoim wizerunkiem doczekała się również była socjalistyczna kandydatka na prezydenta Francji Segolene Royal , a wydawnictwo ma już w planach wprowadzenie na rynek statuetek innych czołowych francuskich polityków.

Pałac Elizejski ocenił, że pomysł ten jest w złym guście i potępił używanie wizerunku prezydenta w celach komercyjnych. Adwokat Sarkozy'ego Thierry Herzog zapowiedział, że wystąpi przeciwko K&B na drogę sądową , domagając się niezwłocznego wycofania figurek z księgarni.

Jednak K&B zadeklarowało w poniedziałek, że nie zamierza przerwać rozpoczętej w ubiegłym tygodniu sprzedaży laleczek, gdyż Sarkozy i Royal są osobami publicznymi, a cały projekt ma humorystyczny charakter.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Czy Nicolas Sarkozy to nowe wcielenie Elvisa?

Wyjawiamy tajemnicę: Carla Bruni nie mieszka z Sarko

Więcej o: