Czekolada na salonach w Paryżu - ZDJĘCIA

Modelki w fantazyjnych kreacjach z najprawdziwszej czekolady, setki mistrzów wyrobów czekoladowych przy pracy, tony smakołyków we wszystkich postaciach i kolorach - to wszystko czeka na gości trwającego do niedzieli Salonu Czekolady w Paryżu.  

Jak dowodzą liczne badania, czekolada ma pozytywny wpływ na samopoczucie , a łakomczuchy twierdzą że jest też świetnym lekarstwem na obecny kryzys ekonomiczny . Według sondażu opublikowanego w sierpniu br. przez dziennik "Le Figaro", ponad 40 proc. pytanych Francuzek uznało, że czekolada daje im więcej przyjemności niż seks.

Wiedzą o tym dobrze organizatorzy otwartego w paryskich halach przy Porte de Versailles Salonu Czekolady, który przyciąga jak co roku tłumy widzów. Tym razem gośćmi specjalnymi imprezy, w której udział bierze około 140 producentów czekolady, są kraje o wielkich tradycjach w tej dziedzinie - Szwajcaria i Włochy.

Targi rozpoczął tradycyjne pokaz mody z najbardziej wymyślnymi kreacjami stworzonymi przy użyciu różnokolorowych czekoladowych dodatków.

Na stoiskach można podglądać proces produkcji czekolady oraz obserwować i degustować łakocie we wszelkich kształtach i odmianach , wśród których nie brakuje czekoladowej wieży Eiffla.

Czekolada jest dobra na kryzys REUTERS/BENOIT TESSIERCzekolada jest dobra na kryzys REUTERS/BENOIT TESSIER Czekolada jest dobra na kryzys REUTERS/BENOIT TESSIER

Salon Czekolady, będący imprezą "wędrowną" , po Paryżu przeniesie się w przyszłym tygodniu do Nowego Jorku, w końcu listopada do Moskwy, a w 2009 roku - do Tokio i Szanghaju.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Nie tylko czekolada jest dobra na kryzys - zobacz jak internauci kpią z bankowców

Cukiernia sprzedawała halucynogenne słodycze

UWAGA KONKURS! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: