Barack Obama wybiera prezydenckiego psa

Po oszałamiającej wygranej w wyborach Barack Obama zabrał się do kompletowania urzędników jego administracji. Wśród najwyższej klasy ekspertów, prezydent-elekt musi zdecydować kto obejmie wyjątkowo ważne stanowisko - prezydenckiego psa.  

Każdy prezydent musi otaczać się wybitnymi ekspertami i specjalistami w różnych dziedzinach. Barack Obama rozpoczął przygotowania do przejęcia władzy w Białym Domu od skompletowania swojego gabinetu. Na szczęście, obok drużyny poważnych polityków , u boku Obamy znajdzie się też miejsce dla... prezydenckiego psa! Jak powiedział prezydent-elekt, wybór wcale nie jest taki łatwy.

- Mamy dwa warunki do spełnienia. Po pierwsze, moja córka Malia jest alergiczką, więc pies nie może stwarzać dla niej zagrożenia. Z drugiej strony, preferujemy psy ze schroniska, a tam trudno będzie znaleźć takiego - powiedział Barack Obama na piątkowej konferencji prasowej.

Jak dokonać właściwego wyboru? Są rasy psów, które sprawiają mało problemów alergikom - pudle i biszony są przykładem takich ras. Niestety wymagają one profesjonalnej opieki, której nie świadczą schroniska, gdzie Obama będzie szukać psa. Oczywiście, bezpieczeństwo córki Obamy nie jest jedynym kryterium wyboru zwierzęcia, które zamieszka wraz z jego rodziną w Białym Domu. Pies musi mieć dobry kontakt z dziećmi i dziennikarzami.

Nie wiadomo też, czy prezydencka rodzina wybierze szczeniaka, czy dorosłego psa.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Pies Busha pogryzł reportera! Denerwuje się wyprowadzką?

Jak Kaczyński wymówi nazwisko Obamy? Zobacz propozycje!

PRZYPOMINAMY O KONKURSIE! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: