Wpadka gazety: Dziś Święto Niepodległości?

Deserowy przegląd prasy : "Rzeczpospolita" przynosi nam dziś zaskakujące doniesienie. Czy według redaktorów gazety Święto Odzyskania Niepodległości obchodzimy dzisiaj? Nie, ale chochlik drukarski ma inne zdanie na ten temat...

Wszystkie polskie media zajmują się dziś jutrzejszymi obchodami 11 listopada . Czytamy programy obchodów święta, artykuły o historii i rozważania o patriotyzmie. W tym zalewie bardzo poważnych tekstów na szczęście trafił się jeden, który przyniesie Wam z pewnością chwilę radości. Na pierwszej stronie "Rzeczpospolitej", obok pełnych powagi komentarzy możemy zapoznać się z krótkim wstępem do tekstów rocznicowych. W krótkim artykule zaskoczeni czytelnicy dowiedzą się, że święto niepodległości jest... dzisiaj ! Spokojnie, sprawdziliśmy - główna część obchodów ma miejsce jutro, 11 listopada.

Oczywiście, dobrze wiemy, że redaktorzy "Rzeczpospolitej" doskonale wiedzą, kiedy obchodzone jest Święto Odzyskania Niepodległości. Taka wpadka może zdarzyć się każdemu - pewna gazeta zrobiła literówkę we własnej nazwie!

TO NIE KONIEC:

Wpadka Sarah Palin: Czytam wszystkie gazety

Śmieszne: Niemiecki tabloid pomaga unikać Brytyjczyków na wakacjach

PRZYPOMINAMY O KONKURSIE! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: