Michelle Obama otrzyma zapas ulubionego makaronu

Michelle Obama nie musi się już martwić o swoje ulubione danie. Miasto Spoleto w Umbrii w środkowych Włoszech wysłało żonie prezydenta elekta USA Baracka Obamy - Michelle spory zapas jej ulubionego makaronu - nierówno pokrojonych wstążek o nazwie strangozzi.  

Do tej pory zamawiała je zawsze we włoskiej restauracji w Chicago. Ten rodzaj makaronu to specjalność Spoleto. Do paczki dla Michelle Obamy, przygotowanej przez miejscowe władze, dołączono również trufle oraz książkę z przepisami na dania lokalnej kuchni.

Z pewną konsternacją mieszkańcy Spoleto przyjęli do wiadomości, że przyszła Pierwsza Dama USA zamawia ich rodzime wstążki alla carbonara , czyli z jajkiem i boczkiem, co oni uważają wręcz za "przestępstwo". Ten rodzaj makaronu - przypominają - jeść należy z truflami lub z sosem pomidorowym i szparagami.

W niedzielę podczas festynu tradycyjnej kuchni w Spoleto mają zostać zaserwowane nowe strangozzi "alla Michelle". Wiadomo jedynie, że składniki tego dania mają przedstawiać barwy flagi włoskiej, amerykańskiej i miasta Spoleto (ta ostatnia jest w kolorze czerwono-biało- żółtym).

TO NIE KONIEC:

Zrobili największą kanapkę świata i... zjedli ją przed zmierzeniem!

Samolot zmuszony do lądowania z powodu zupy grzybowej

PRZYPOMINAMY O KONKURSIE! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: