Wpadka gazety: Czego brakuje pani minister?

Photoshop to niebezpieczne narzędzie w rękach fotoedytora gazety. Czasem można przesadzić. Francuski dziennik "Le Figaro" przeprosił we wtorek swoich czytelników za to, że wyretuszował zdjęcie minister sprawiedliwości Rachidy Dati. Pani minister została pozbawiona...  

...złotego pierścionka z diamentem . Wpadkę gazety ujawniły najpierw konkurencyjne media. Tak wygląda oryginalne zdjęcie: 

Znana z sympatii do rządzącej we Francji prawicy gazeta opublikowała w ubiegłym tygodniu na pierwszej stronie wywiad z minister Dati wraz z jej fotografią. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie drobny szczegół. Ze zdjęcia usunięto luksusowy pierścionek na palcu pani minister. Dlaczego? Być może, żeby nie drażnić przygnębionych kryzysem finansowym czytelników.

O dokonaniu retuszu przez ''Le Figaro" poinformował tygodnik "L'Express". Magazyn podaje, że biżuteria pani Dati warta jest 15,6 tys. euro.

We wtorkowym wydaniu redakcja ''Le Figaro'' przeprasza czytelników za ten, jak go nazywa, ''błąd'', nie podając jego przyczyn. Podkreśla, że od tej pory przyjmie zasadę ''niedokonywania żadnych zmian w zdjęciach w materiałach informacyjnych''. Lepiej późno niż wcale.

MISTRZOWIE PHOTOSHOPA NIE PRÓŻNUJĄ:

Wpadka? Nie - ta modelka naprawdę nie ma pępka!

Trzecia noga prezydenta Francji - zobacz zdjęcie

Kradzione zdjęcie na nowej stronie PiS

KONKURS! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: