Klapki gratis dla pań zbyt pijanych, by wracać na obcasach

Władze dwóch hrabstw w południowo- zachodniej Anglii ogłosiły, że zaoferują za darmo klapki-japonki każdej pani, zbyt wstawionej, aby wrócić do domu na wysokich obcasach - podał "The Times".  

Projekt powstał we współpracy policji hrabstw Devon i Kornwalia, władz miasta Torbay oraz miejscowych służb ratowniczych. W okresie przedświątecznym i w czasie Bożego Narodzenia policjanci i strażacy będą dyżurowali w okolicy pubów z torbami pełnymi klapek , aby wręczać je wychodzącym stamtąd paniom, którym trudno będzie "w stanie zachwiania równowagi" wracać do domu w obuwiu na wysokich obcasach.

Gumowe klapki są opatrzone sentencjami umoralniającymi , które przestrzegają przed zgubnymi skutkami nadużywania piwa, dżinu, whisky i innych napojów alkoholowych.

Akcja sfinansowana przez władze municypalne kwotą równą 36 tys. euro, przewiduje też darmowe rozdawnictwo prezerwatyw, a także miniaturowych elektronicznych urządzeń alarmowych wydających przeraźliwe dźwięki, które mają odstraszać ewentualnych napastników i zawiadamiać patrole policyjne o grożącym niebezpieczeństwie. Jak podkreślają władze miejskie, przy planowaniu akcji kierowały się znajomością świątecznych zwyczajów mieszkańców.

Humanitarna inicjatywa władz Torbay nie spodobała się miejscowemu oddziałowi Towarzystwa Podatników. Jego zarząd potępił całą akcję jako "głupie trwonienie grosza publicznego".

ZOBACZ WIĘCEJ:

Skoczył z trzeciego piętra i przeżył bo był kompletnie pijany

Wpadka: jechał pijany w proteście przeciwko jeździe po kieliszku

Zaginął rok temu, znaleźli go 1600 km od domu... był pijany

KONKURS! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: