Meteoryt, który rozświetlił niebo nad Kanadą odnaleziony!

Na pewno pamiętacie niesamowite nagranie upadku meteorytu . Kanadyjscy naukowcy po kilku dniach intensywnych poszukiwań odnaleźli kosmiczną skałę.

20 listopada kanadyjskie niebo zostało niesamowicie rozświetlone przez spadający z nieba meteoryt.  Szczęśliwie, fascynujące widowisko zostało nagrane, dzięki czemu cały świat mógł podziwiać ten niesamowity widok. Kiedy tylko wiadomość o meteorycie dotarła do kanadyjskich naukowców, od razu rozpoczęto intensywne poszukiwania.

W końcu udało się. Profesor Uniwersytetu Calgary Alan Hildebrand i studentka Ellen Milley znaleźli meteoryt w pobliżu miejscowości Lloydminister w czwartek wieczorem. Na szczęście spadł na praktycznie niezamieszkały obszar. Para naukowców poinformowała, że meteor rozpadł się na wiele fragmentów - mogą ich być nawet tysiące. Teraz rozpocznie się żmudny proces zbierania odłamków w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Profesor Hildebrand uważa, że upadający meteoryt był widoczny nawet z 450 km od miejsca upadku. Kosmiczny kamień zawdzięczał to ogromnej energii, z którą wszedł w atmosferę Ziemi.

Kanadyjski meteoryt wzbudził duże zainteresowanie. Kolekcjonerzy byli skłonni zapłacić za jego fragmenty nawet 10 tys. dolarów.

Oto świetny filmik:

ZOSTAŃ Z NAMI:

Kosmiczny dom pogrzebowy przyjmuje rezerwacje na... Księżycu! 

Wpadka: astronautka zgubiła w kosmosie torbę z narzędziami

Rosjanin: Kawałek rakiety wpadł do mojego ogródka! 

PRZYPOMINAMY O KONKURSIE! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: