Miś Knut szuka nowego domu - wyrzucają go!

Knut jest pierwszą ofiarą kryzysu gospodarczego wśród niedźwiedzi. Najsłynniejszy miś polarny świata będzie musiał opuścić berliński ogród zoologiczny z powodu kłopotów finansowych - pisze w środę brytyjski dziennik ''Independent''.   

- Niedźwiedź polarny Knut , który waży dziś 210 kg, w piątek kończy dwa lata. Ale berlińskie zoo nie zorganizuje przyjęcia dla swego słynnego lokatora, który mieszka tu od urodzenia - pisze gazeta. Zamiast tego szykuje jego eksmisję!

- Będzie musiał odejść raczej wcześniej niż później - powiedział główny opiekun niedźwiedzi Heiner Kloes. - Knut będzie musiał w końcu znaleźć nowy dom - dodał. Niedźwiedź ma opuścić zoo do początków 2010 r.

Zoo uzasadnia konieczność oddania Kuta motywami finansowymi. Aby go zatrzymać, ogród musiałby zdobyć 9 mln euro na przestronniejszy wybieg dla misia oraz jego przyszłej partnerki, a tymczasem miasto nie ma na to pieniędzy.

Według ostrożnych szacunków Knut przyniósł zoo zyski wysokości 10 mln euro. Sprzedano miliony pluszaków i koszulek, a nawet znaczków z jego podobizną. Powstał też film hollywoodzki na jego temat. Knut widniał też na okładce "Vanity Fair''.

Petycję z prośbą o pozostawienie Knuta w Berlinie podpisało ponad 21 tysięcy mieszkańców miasta. Jak pisze brytyjska prasa, różne europejskie ogrody zoologiczne chętnie przyjęłyby Knuta. Wśród jego nowych domów wymienia się szwedzki park dla niedźwiedzi Orsa, schronisko dla zwierząt w Norwegii i ogród zoologiczny w Hanowerze. Najbardziej prawdopodobna opcja to zoo w Gelsenkirchen, gdzie mieszka trzyletnia niedźwiedzica polarna Lara.

KONIECZNIE ZOBACZ TEŻ:

Knut pożarł żywcem 10 karpi. Może i morderca, ale żeby od razu eksmitować?

A przecież Knut kibicował nawet polskim piłkarzom - zobacz zdjęcie!

Knut ma następców. Czy jego miejsce zajmie kolejny słodki i MAŁY niedźwiadek?

KONKURS! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: