Misie poleciały w kosmiczną podróż

UFO nie spotkały. Cztery pluszowe misie zostały wysłane w kosmiczną podróż przyczepione do balonu meteorologicznego. Nie bójmy się tego powiedzieć: to był mały krok dla jednego misia, ale wielki dla całego gatunku!   

Zaledwie 10 dni temu razem z Wami obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia . Pokazaliście wtedy zdjęcia swoich wspaniałych i niezawodnych przyjaciół. Niejeden z pluszaków odbył z Wami naprawdę daleką podróż razem. Ale żaden miś nie poleciał jeszcze tak daleko. Aż do teraz...

Czterech nieustraszonych zdobywców kosmosu odbyło podróż dzięki balonowi z helem , który został wystrzelony z Churchill College w Cambridge. Jak na prawdziwych astronautów przystało, pluszaki poleciały ubrane w specjalne kombinezony, zaprojektowane przez uczniów szkół w Parkside i Coleridge.

Po wzniesieniu się na wysokość 30 tys. metrów, specjalnie w tym celu zainstalowana kamera uwieczniła dla potomności moment pierwszego spaceru pluszowych misiów na zewnątrz statku kosmicznego. Potem balon uległ zniszczeniu i misie zaczęły swobodnie opadać. Przed zetknięciem z ziemią automatycznie otworzył się spadochron, który zapewnił podróżnikom miękkie lądowanie i bezpieczny powrót do domu.

Cały lot trwał 2 godziny i 9 minut. Dzięki nadajnikom GPS oraz informacjom o kierunku i sile wiatru udało się przewidzieć miejsce lądowania i zarejestrować ten historyczny moment. Lot misiów jest częścią projektu Uniwersytetu w Cambridge, który ma na celu zaangażowanie uczniów w projekty naukowo-techniczne.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Astronautka zgubiła w kosmosie torbę - czy misie ją widziały?

UFO atakuje - podejrzane obiekty z kosmosu na polach niewinnych rolników - zdjęcia

Miś wrócił do dziewczynki po BARDZO długiej podróży. Gdzie był?

KONKURS! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: