Śmieszne sprawy sądowe w rankingu "The Times"

Deserowy przegląd prasy : brytyjski "The Times" w podsumowaniu mijającego roku opublikował listę najbardziej nieprawdopodobnych spraw sądowych. Na pierwszym miejscu dziennik umieścił sprawę 9 letniej dziewczynki o bardzo oryginalnym i dziwnym imieniu... Zobacz ranking!  

Rok 2008 obfitował w śmieszne wpadki i dziwaczne historie. Niektóre z nich trafiły do sądów. Znane czasopismo "The Times" opublikowało listę dziesięciu najbardziej osobliwych spraw , które trafiły przed sądy na całym świecie. Oto kilka z nich:

- Kulturysta, który ćwiczył trochę za głośno w domowej siłowni. Odgłosy dochodzące z jego mieszkania były tak uciążliwe, że sąsiedzi wezwali policję.

- Amerykanka pozwała znanego producenta kosmetyków, po tym jak farba do włosów... zmieniła kolor jej włosów.

- politycy w Rumunii chcieli nałożyć na media obowiązek podawania co najmniej jednej dobrej informacji na każdą złą. Sąd Najwyższy nie zezwolił na uchwalenie tych przepisów, uznając, że określenie, czy dana informacja jest dobra, czy zła nie zawsze jest możliwe. 

- niedźwiedź został oskarżony o kradzież przez macedoński wymiar sprawiedliwości. Zwierzę przegrało, ale ponieważ nie miało właściciela, rekompensatę poszkodowanemu musiało wypłacić państwo.

Na pierwszym miejscu znalazła się dziewczynka, której rodzice na imię dali Tatula Tańczy Hula Z Hawajów. Sąd stwierdził, że oryginalne imię poniża dziecko i odebrał je rodzicom. 

TO NIE KONIEC:

Włochy: ranking najśmieszniejszych imion i nazwisk

Pozew przeciwko Bogu odrzucony przez sąd z powodu braku adresu

PRZYPOMINAMY O KONKURSIE! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: