Wpadka: ukradli ciasto, zamienili je na tajne dane

Wpadka może prowadzić do skandalu! Dwaj kurierzy mieli dwie przesyłki - ciasto świąteczne i zastrzeżone dane jednego z niemieckich banków. Ciasto było tak kuszące, że je zjedli. A co z danymi? Zastąpiły pierwszą przesyłkę!   

Tajne dane giną na całym świecie.

Niemiecka

policja mogła przypuszczać, że ta historia jest taka, jak inne - ktoś nie upilnował nośnika informacji, który ostatecznie po prostu został zgubiony. Okazało się jednak, że wszystkiemu winne jest... przepyszne ciasto.

Dwóch kurierów dostało dwie paczki do dostarczenia. Jedną z nich było słodkie ciasto, drugą - specjalistyczne i szczegółowe dane klientów jednego z niemieckich banków. Co jako pierwsze skusiło naszych bohaterów? Ciasto! Kurierzy nie mogli się oprzeć i sami zjedli słodkość przeznaczoną dla redaktora naczelnego gazety Frankfurter Rundschau. Aby "zamaskować" brak pierwszej przesyłki, mężczyźni postanowili, że dostarczą do redakcji drugą. Mieli nadzieję, że nikt się nie zorientuje?

Kiedy tylko redaktor gazety zdał sobie sprawę z tego, co zostało mu "przesłane", zawiadomił prokuraturę i opisał znalezisko w specjalnym artykule. Wydawało się, że kolejny raz nie dołożono należytych starań, aby zabezpieczyć tajne dane - takie przypadki stają się w Niemczech coraz częstsze. Dopiero policyjne śledztwo wyjaśniło tą sprawę i przywiodło dwóch łakomych na ciasto kurierów przed oblicze sprawiedliwości.

- To tylko pokazuje jak łatwo w Niemczech można wejść w posiadanie zastrzeżonych informacji - powiedział adresat nietypowej przesyłki.

KTO JESZCZE ZGUBIŁ TAJNE DANE? ZOBACZ:

Armia zgubiła dysk z danymi, odnaleziono go... na dyskotece!

Wpadka: dostali kody do głowic nuklearnych i zasnęli

Skandal: wojskowy nie upilnował laptopa w McDonaldzie

PRZYPOMINAMY O KONKURSIE! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: