Policja rozdaje kawior z przemytu

Duch Bożego Narodzenia daje o sobie znać w szeregach włoskiej policji. Skonfiskowany przemytnikom wyborny kawior z bieługi trafi na świąteczne stoły ubogich i bezdomnych - zadecydowali stróże prawa z Mediolanu.  

Włoska policja przechwyciła ładunek ponad 40 kg tego luksusowego specjału o wartości ok. 400 tys. euro . W zeszłym miesiącu dwóch mężczyzn próbowało przemycić kawior z Polski do Włoch. Towar zamierzali sprzedać sklepikarzom z Mediolanu i regionu Lombardii.

Skonfiskowany ładunek policja przechowywała w chłodniach przez wiele tygodni. Jednak tuż przed świętami funkcjonariusze stwierdzili, że smakołyk niedługo nie będzie nadawał się do jedzenia. - Zbadaliśmy jedzenie i okazało się, że jest jeszcze w doskonałym stanie. Ale nie wytrzyma dłuższego przechowywania, więc postanowiliśmy rozdać je ubogim - powiedział Juri Mantegazza reporterowi włoskiego dziennika ''Corriere della Sera''.

Niewielką ilość kawioru policja zachowała na potrzeby śledztwa, reszta została przekazana organizacjom charytatywnym, kuchniom dla ubogich i domom opieki. - Za wszystko, co dostajemy jesteśmy bardzo wdzięczni. Nawet jeśli większość naszych podopiecznych nawet nie wie, czym są te małe czarne kuleczki - mówi z uśmiechem ksiądz Virginio Colmega, który pomaga prowadzić Dom Pomocy w Mediolanie.

CZYTAJ TEŻ:

Włoska policja będzie ścigać przestępców w Lamborghini

W czym przemycić kokainę? 5 najbardziej oryginalnych sposobów

76-latka przyłapana na przemycie narkotyków

PRZYPOMINAMY O KONKURSIE! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: