Meteoryt uderzył w Szwecji - zobacz wideo

UFO nie byłoby w stanie wywołać takiego zamieszania, jak upadek meteorytu. Najpierw wielki blask rozświetlił niebo, a po chwili rozległ się doniosły huk. Niezwykłe widowisko mogli podziwiać (a potem panikować) mieszkańcy południowej Szwecji, Danii oraz północnych Niemiec. A przypadkowa kamera nagrała spektakularny upadek.

- Rozległ się taki stłumiony grzmot - tak doniosły moment opisuje dla "Spiegla" mieszkanka miasta Rostock w Niemczech. - Oglądałem z przyjaciółmi telewizję , kiedy nagle w pokoju zrobiło się jasno - swoje przeżycia opisuje Roger Svenssons z południowej Szwecji. To jego kamera przemysłowa zarejestrowała kosmiczny pokaz.

Świadkowie mówią o jaskrawym, niebiesko-zielonym świetle, które na kilka sekund pojawiło się w sobotę wieczorem na niebie nad północną Europą. Według internetowego wydania niemieckiego tygodnika "Spiegel" nie odnotowano żadnych szkód, spowodowanych przez upadek meteorytu .

Tuż po niezwykłym zdarzeniu wystraszeni ludzie, którzy zaobserwowali wielką kulę światła, szybko przemieszczającą się po niebie, dosłownie zasypali policję i inne służby alarmującymi telefonami.

W przeciwieństwie do słynnego meteorytu z Kanady , pozostałości ''spadającej gwiazdy'' z Europy być może nigdy nie uda się odnaleźć. Bardzo możliwe, że skała spadła gdzieś do Bałtyku i pozostanie tam na zawsze.

Przypominamy wideo z meteorytem, który zelektryzował całą kanadyjską prowincję Alberta, w roli głównej. Który upadek gwiazdy podoba Wam się bardziej? 

Niesamowity upadek meteoru w Kanadzie

P. S. Jak donoszą nasi czytelnicy na forum, upadek meteorytu było widać również w północnej Polsce! Może komuś udało się nagrać kosmiczne zjawisko? Czekamy na wasze maile: deser.pl@gazeta.pl. Linki do filmików możecie też wklejać na forum.

>KOLOROWA ALTERNATYWA DLA SZARYCH >NIUSÓW. DESER CODZIENNIE PRZEGLĄDA >BRUKOWCE. SPECJALNIE DLA CIEBIE.

Więcej o: