My name is Jazdy, Prawo Jazdy

Policja w Irlandii rozwiązała zagadkę 50 nieuchwytnych polskich kierowców, którzy popełnili wykroczenia drogowe. Mieszkali w różnych miejscach, ale nazywali się identycznie... Prawo Jazdy. O wpadce irlandzkiej policji donieśli nam czytelnik zaprzyjaźnionego serwisu Alert24.pl oraz czytelnik Michał.

O bezowocnych poszukiwaniach kierowców ''Prawo Jazdy'' piszą w czwartek irlandzkie gazety. Do mediów wyciekła wewnętrzna notatka policji z czerwca 2007 roku, która wyjaśnia, że: - Prawo Jazdy to polska nazwa dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów, a nie imię i nazwisko.

Funkcjonariusze drogówki spisujący dane polskich kierowców wpisywali ''Prawo Jazdy'' jako imię i nazwisko właściciela dokumentu. - To żenujące, że system stworzył ponad 50 różnych osób, które nazywają się ''Prawo Jazdy'' - napisano w notatce.

Do Irlandii, która w czasie boomu gospodarczego nazywana była celtyckim tygrysem, wyemigrowało 200 tys. Polaków. Przeprowadzony w listopadzie sondaż pokazuje, że jedna trzecia z nich planuje teraz wyjechać stamtąd z powodu kryzysu gospodarczego.

POLECAMY:

W Superaku pojedynek gigantów: Mama Kazimierza Marcinkiewicza kontra...

Rekord: oblała egzamin na prawo jazdy... 771 razy. Próbuje dalej

Pytania z testu na chińskie prawo jazdy. Straszne

Więcej o: