Władze Tajlandii przedłużają obchody Nowego Roku

Władze Tajlandii postanowiły zmienić wieloletnią tradycję i przedłużyć obchody święta tajskiego Nowego Roku. Zazwyczaj jest on obchodzony od 13 do 15 kwietnia. A w tym roku?   

Kwiecień to najgorętszy okres roku w Tajlandii - w połowie tego miesiąca w Tajlandii obchodzony jest Nowy Rok. Święto, o nazwie Songkran, obchodzone jest między innymi w sposób identyczny z polskim lanym poniedziałkiem, dużą ilością wody. Świętowanie trwa trzy dni - od 13 do 15 kwietnia. W tym roku to się zmieni.

We wtorkowym telewizyjnym wystąpieniu rzecznik tajskiego rządu Panitan Wattanayagorn ogłosił, że w tym roku święto potrwa dłużej . Decyzją rządzących Songkran zakończy się dopiero pod koniec tygodnia. W praktyce oznacza to dwa dodatkowe dni wolne. Banki i giełda będą w czwartek i piątek otwarte tak, jak w normalne dni pracy.

Święto zostało przedłużone w związku z gwałtownymi protestami tajskiej opozycji. Jej przywódcy, od marca demonstrujący w Bangkoku, zawiesili akcję protestacyjną w stolicy, zastrzegając jednak, iż "kontynuować będą walkę o demokrację ". Dziś rano zaczęli opuszczać siedzibę rządu, którą od trzech tygodni okupowali.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Słonie mają swoje święto w Tajlandii - galeria

Święto w Chicago - przefarbowali rzekę na... zielono

Z okazji Wielkanocy policja rozesłała życzenia... bożonarodzeniowe

Więcej o: