Stulatek wyrusza w podróż dookoła świata. Czwartą

Niesamowity Japończyk, 103-letni emerytowany naukowiec, planuje swoją czwartą podróż dookoła świata. Pierwszą odbył przed swoimi setnymi urodzinami. W tym roku zamierza obchodzić urodziny w Kalifornii, skąd przez Australię i Europę wróci do Japonii. 

Profesor Saburo Shochi , który jako młody chłopiec nie został przyjęty do wojska ze względu na słabe zdrowie , uważa że receptą na długie życie jest uśmiech na twarzy i stymulowanie umysłu poprzez poznawanie nowych rzeczy.

On sam w wieku 95 lat rozpoczął naukę chińskiego , w wieku 100 lat rosyjskiego , a rok później portugalskiego . W ciągu ostatnich 4 lat co roku objeżdżał świat dookoła , a w odwiedzanych krajach robił pokazy tańca japońskiego i wygłaszał wykłady na temat pasji swojego życia, czyli wychowania dzieci niepełnosprawnych.

Wspomina, że Polskę odwiedził przy okazji spotkania naukowego 43 lata temu. Nie żyje już nikt z najbliższej rodziny profesora. Los sprawił, że nie ma żadnego wnuka. W podróżach dookoła świata towarzyszą mu o połowę młodsi przyjaciele.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Japoński wojskowy aresztowany za kupowanie bielizny nago.

Lech Kaczyński "zachwycony" żoną w pięknym kimonie

Więcej o: