Najlepsza praca na świecie: oto zwycięzca!

Najlepszą pracę świata na rajskiej wyspie w Australii (z pensją 100 tys. dolarów) dostanie... 

...Brytyjczyk Ben Southall . Żeby zdobyć pracę na wyspie Hamilton w australijskim stanie Qeensland musiał pokonać ponad 34 tysiące kandydatów z całego świata!

Kandydaci do najlepszej pracy świata: Ben Southall z Wielkiej Brytanii (z lewej) oraz James Hill z Australii, fot. Reuters

Ben Southall z Wielkiej Brytanii (z lewej) oraz jeden z pozostałych finalistów, James Hill z Australii - fot. Reuters

Ben ma 34 lata i jest pracownikiem organizacji charytatywnej. Był jednym z 16 finalistów wytypowanych miesiąc temu przez internautów i władze Queensland. Cała szesnastka spędziła ostatnie cztery dni na wyspie, biorąc udział w różnego rodzaju testach: nurkowali w krystalicznie czystych wodach, sprawdzali smak potraw grillowanych na plaży i korzystali z uroków spa.

Wybory opiekuna tropikalnej wyspy , położonej na Wielkiej Rafie Koralowej, są częścią kampanii promującej region. Oferta pracy była międzynarodowa, każdy mógł się zgłosić. Wystarczyło zamieścić wideo ze swoją aplikacją, a później przejść wieloetapowy proces rekrutacyjny. Ben Southall tak zrobił i pracę dostał. Oto jego wideo :

Przez sześć miesięcy będzie teraz mieszkał w luksusowej willi, otrzyma bilety lotnicze w obie strony i "spore" wynagrodzenie. W zamian będzie musiał czerpać, ile się da z uroków życia na tropikalnej wyspie: wylegiwać się na plaży , pływać, nurkować, łowić ryby i przede wszystkim leniuchować . A potem będzie to wszystko opisywał na blogu. Pracę zaczyna 1 lipca.

Więcej zdjęć opiekuna wyspy i innych kandydatów zobacz w galerii>>

A to co czeka zwycięzcę | wideo

POLECAMY:

Tak wygląda atak piratów na amerykański statek - zobacz wideo

"Jesteśmy zaje...!" - Majewski robi spot wyborczy PO

Więcej o: