Lonely Planet: jeśli Polak uśmiecha się, to głupi

Autorzy jednego z najpopularniejszych za granicą przewodników twierdzą, że w Polsce ludzie nie uśmiechają się na ulicy, bo odbierane jest to jako przejaw głupoty - informuje radio TOK FM.  

Jak jest naprawdę? Czy w Polsce ludzie faktycznie nie uśmiechają się do obcych? A jeśli już widzą uśmiechniętą osobę, to myślą, że jest głupia? Reporterzy TOK FM zapytali o opinię przechodniów.

- Absolutnie się z tym nie zgadzam - mówi oburzona kobieta. - Gdy widzę uśmiechniętą osobę, myślę, że się jej wiedzie. Ale nigdy, że jest głupia - dodaje starszy mieszkaniec Lublina.

Ale pan Władysław (również z Lublina) jest już innego zdania: - Tak jest, czasem tam myślimy. (..) Często się uśmiecham i wtedy myślę sobie, że głupiemu to zawsze do śmiechu , a druga osoba może pomyśleć to samo.

Opinia psycholog społecznej Małgorzaty Sitarczyk również nie brzmi optymistycznie: - Ktoś kto przyjeżdża z zagranicy i widzi tych wiecznie niezadowolonych, ponurych , rzadko się uśmiechających Polaków, może odnieść wrażenie, że w tym kraju tylko głupi się uśmiecha.

Doktor Sitarczyk podkreśla jednak, że jest to opinia indywidualna i odrobinę krzywdząca.

A Wy jak uważacie? Lonely Planet słusznie ostrzega turystów ? Czekamy na Wasze opinie na forum!

POLECAMY:

Skandal w Lonely Planet: autor zmyślił i splagiatował anegdoty

Ogłaszamy casting na najukochańszego spamera - głosuj!

DESER NA MAILA. Będziemy do Ciebie pisać. Wystarczy, że zasubskrybujesz nasz newsletter

Więcej o: