Eurowizja: kosmonauci dadzą sygnał do głosowania

Eurowizja po raz pierwszy w historii wyjdzie w tym roku poza Ziemię. Organizatorzy obiecali wczoraj, że hasło do rozpoczęcia głosowania w finale, 16 maja, da załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.  
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna fot. NASA/Wired News
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna fot. NASA/Wired News

- Zgodnie ze scenariuszem finału Eurowizji załoga zwróci się do uczestników i widzów konkursu, a następnie da hasło do rozpoczęcia głosowania - powiedział rzecznik rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos Aleksandr Worobjow.

Obecnie na stacji orbitalnej znajduje się załoga międzynarodowa w składzie: Rosjanin Giennadij Padałka, Amerykanin Michael Barrat i Japończyk Koichi Wakata.

Wcześniej o seansie łączności ze stacją w ramach finału Eurowizji wspomniał producent imprezy Jurij Aksiuta, lecz w rozmowie z dziennikarzami nie chciał zdradzić wszystkich tajemnic tej sesji.

Finał Eurowizji odbędzie się w Moskwie w sobotę . Zwycięzcę z 25 finalistów wybiorą widzowie wspólnie z jurorami z wszystkich krajów członkowskich.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Wielka kanapka drwi z braci Kaczyńskich

Ma 9 lat i powala grą na gitarze - zobacz WIDEO