Kosmici odlecieli z Okęcia

Kosmici karnie odstali swoje w kolejce do odprawy na warszawskim lotnisku, a potem wsiedli do złotego samolotu. Pozostali podróżni byli "trochę" zaskoczeni. 

Na pokładzie maszyny znalazł się również nasz specjalny wysłannik (w złotym kombinezonie) - oto jego relacja nagrana telefonem komórkowym:

Nietypowi pasażerowie już wylądowali na pokładzie nietypowego samolotu na lotnisku w Brukseli i rozpoczęli wesołą akcję. Przez cały dzień prawie 200 kosmitów z Polski będzie zwiedzać, cieszyć się i świętować w stolicy Unii Europejskiej rocznicę wyborów 4 czerwca.

Akcja "Wspólna sprawa" jest inicjatywą Pawła Althamera . Artysta zaprosił swoich sąsiadów z osiedla na Bródnie (oraz dziennikarzy) w podróż do Brukseli. Wszyscy (w złotych kombinezonach) polecieli na pokładzie Boeinga 737 (również w złotym kolorze), który został wczoraj zaprezentowany mediom:

Na dziobie maszyny z jednej strony widnieje napis: "It all began in Poland" , z drugiej tłumaczenie: "Zaczęło się w Polsce", obok podany jest rok 1989. Ogon samolotu zdobi wielka biało-niebieska naklejka z tytułem projektu "Wspólna sprawa".

POLECAMY:

Poranek 04.06.89 w TVN24 - bardzo dziwny. Prawie jak kosmici...

Najbardziej niebezpieczna praca świata - wideo

Więcej o: