Ma 11 lat. Skończył studia, ma dyplom z astrofizyki

Powinien razem z rówieśnikami siedzieć w szkole podstawowej. Jednak Moshe Kai Cavalin... właśnie ukończył college. Z najlepszą możliwą oceną.  

East Los Angeles Community College nie miał dotychczas takiego studenta. Niesamowity talent chłopca ujawnił się w pełni, gdy Cavalin miał 8 lat i poszedł na kurs algebry. Pod koniec semestru uczył swoich 19-letnich kolegów z zajęć.

Jego rodzice nie chcą, aby nazywano go geniuszem. Ich zdaniem Cavalin jest zwykłym dzieckiem , które uczyć się lubi tak bardzo jak oglądać piłkę nożną, czy oglądać filmy z Jackie Chanem.

Cavalin w wieku 6 lat poszedł do podstawówki, jednak szybko okazało się, że wie więcej od nauczyciela i nudzi się na zajęciach . Po dwóch latach nauki w domu chłopiec trafił do college'u. Dziś chłopak ma 11 lat i świeży dyplom z astrofizyki.

Jakby tego było mało - nasz bohater gra na pianinie i trenuje sztuki walki. Pisze też książkę z poradami dla głodnych wiedzy młodych ludzi.

- Chcę zostać aktorem i wziąć udział w olimpiadzie w 2016 roku w sztukach walki - Cavalin tak opowiada o swoich marzeniach. I dodaje: - Nie uważam się za geniusza. Na Ziemi żyje 6,5 miliarda ludzi, każdy jest inteligentny na swój sposób.

Nauczyciele 11-latka nie przypominają sobie młodszego studenta : - Jest najmłodszym i najciężej pracującym uczniem jakiego miałem. Jest ułożonym, miłym chłopcem - powiedział profesor Daniel Judge.

POLECAMY:

Bardzo mały i bardzo słodki hipopotamek - zobacz zdjęcia

ZOBACZ najbardziej seksistowską reklamę w historii

Rosyjska prawica pociesza Susan Boyle

Więcej o: