Pies o dwóch nogach pomaga niepełnosprawnym

- Ludzie wciąż pytają mnie: jak on może chodzić? - mówi właścicielka nietypowego psa. Dare ma tylko dwie nogi. Nie przeszkadza mu to w pracy w fundacji, która pomaga nieuleczalnie chorym.  

- A on po prostu chodzi - odpowiada mieszkająca w Denver amerykanka Tami Skinner. I dodaje: - chodzi, ponieważ nikt nie powiedział mu, że nie może .

za denverpost.com

Dare ma tylko prawe kończyny - lewe stracił, gdy był szczeniakiem. Pomimo tej niepełnosprawności funkcjonuje normalnie. Nauczył się biegać, jeść i podnosić się, korzystając tylko z dwóch łap.

Tami pomyślała, że jej pies po pokonaniu własnych słabości mógłby pomóc innym w tym samym zadaniu. Zgłosiła się więc do charytatywnej organizacji Denver Pet Partners. Grupa ta zajmuje się terapią chorych i niepełnosprawnych przy pomocy zwierząt.

Dare zaczął odwiedzać potrzebujące osoby. Między innymi, raz w tygodniu odwiedza specjalną szkołę dla dzieci wymagających szczególnej opieki. Tami czyta bajki, a Dare siada dzieciakom na kolanach. Dzielny pies spotyka się też z dorosłymi cierpiącymi na stwardnienie rozsiane, odwiedza też klinikę dla osób po amputacjach.

Dare wszędzie spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem . Dla wielu chorych jest ogromnym wsparciem.

- On tych ludzi po prostu akceptuje, bez względu na ich zdrowie - mówi dumna Tami.

POLECAMY:

Polskie trojaczki w amerykańskim Mam Talent [WIDEO]

Korea Północna będzie produkować... piwo. Reklama już w TV

Więcej o: