Przeszła 51 operacji plastycznych. Chce wyglądać jak Nefretete

Wierzy, że jest reinkarnacją słynnej egipskiej królowej.

Trudno w to uwierzyć, ale 49-letnia obecnie Brytyjka Nileen Namita z Brighton wydała aż 223 tysiące euro na operacje plastyczne. Przeszła m.in. osiem operacji nosa, pięć - oczu, trzy - szczęki, dwie - ust oraz na około 20 zabiegów korekcyjnych. Wszystko, żeby wyglądać jak ona:

Nefretete - fot. Fritz Reiss AP

Popiersie ''starej'' Nefretete - fot. Fritz Reiss AP

Obsesja Namity zaczęła się jeszcze w dzieciństwie - piękna Egipcjanka pojawiała się w jej snach i wizjach. Kiedy Brytyjka skończyła 23 lata, zaczęła chodzić do psychoanalityka i z wolna zdała sobie sprawę, że jest reinkarnacją Nefretete - pisze "Daily Mail".

Nowa Nefretete ma troje dzieci. Twierdzi, że jej twarz to "dzieło w toku" i że nie zamierza zaprzestać operacji. Co więcej, wygląda teraz "pozaczasowo i bez wieku" - może uchodzić za 25-latkę, choć jest niemal dwukrotnie starsza.

Wieści o ''nowej" Nefretete dotarły już do Egiptu i wzbudziły zainteresowanie władz. Wysoki urzędnik egipski wyraził w poniedziałek gotowość przygotowania jej wizyty w Egipcie.

Sekretarz generalny Wysokiej Rady ds. Starożytności Egiptu Zahi Hawas powiedział w poniedziałek egipskiej agencji MENA, że jest gotów przyjąć Nileen Namitę i że cieszy go jej podziw dla Nefretete. Hawas chciałby przygotować dla Namity wizytę w strefie archeologicznej w Tel el Amarna, gdzie żyła piękna królowa Egiptu.

Nefretete (Nefertiti) była żoną Echnatona z XVIII dynastii, uważanego za "heretyckiego władcę", który przeniósł stolicę państwa z Teb do Tel el Amarna, wprowadził kult tarczy słonecznej - Atona, reformując całą ideologię państwa. Sława pięknej królowej wiąże się z popiersiem znalezionym w 1932 roku przez niemieckiego archeologa Ludwiga Borchardta w Tel el Amarna.

WIĘCEJ DZIWNYCH I CIEKAWYCH HISTORII ZNAJDZIESZ NA DESER.PL>>>

Więcej o: