Antynoble rozdane. I znowu my, Polacy będziemy sławni!

Najczęściej wymienianym laureatem są staniki-transformersy zmieniające się w maski przeciwgazowe, ale jest też polski akcent. W dziedzinie literatury wygrała... 

Irlandzka policja. Kapituła nagrody doceniła fantazję policjantów, którzy wypisali kilkadziesiąt mandatów Polakowi-recydywiście, który nagminnie przekraczał dozwoloną prędkość i nigdy nie płacił. Facet ma takie dziwne polskie nazwisko. Nazywa się "Prawo Jazdy".

Nagrodę odbierała Karolina Lewestam, Polka mieszkająca w Irlandii. Życzyła tamtejszej policji wszystkiego najlepszego.

Wśród innych laureatów byli inżynierowie, którzy wynaleźli stanik zmieniający się w DWIE maski przeciwgazowe (jedna dla ciebie, druga dla kolegi) i patolodzy, którzy badali, czy pustą butelką po piwie również da się roztrzaskać ludzką czaszkę. Otóż da się.

Rozdanie Antynobli, fot. AP Na ceremonii był też połykacz mieczy (fot. AP)

W dziedzinie ekonomii wyróżniono Zimbabwe (za wprowadzenie w obieg banknotów o nominałach od jednego centa do 100 bilionów miejscowych dolarów) oraz menadżerów kilku islandzkich banków (za udowodnienie, że mikroskopijne banki mogą gwałtownie zmienić się w wielkie. I vice versa).

Antynoble od lat przyznaje Harvardzki magazyn "Annals of Improbable Research". Pełną listę nagrodzonych można znaleźć TUTAJ>>>

Więcej o: