ZEGAR ZAGŁADY: Już wiemy, ile zostało do końca świata

Ile mamy czasu?

Zmianę czasu ogłoszono na konferencji prasowej w Nowym Jorku. Po raz pierwszy można było śledzić to wydarzenie w internecie. Werdykt zespołu naukowców to: 11:54.

W uzasadnieniu czytamy, że najważniejszymi czynnikami, które zadecydowały o przesunięciu czasu o minutę do tyłu były zmiany klimatyczne i sytuacja międzynarodowa.

Po raz pierwszy raz od zrzucenia bomb na Japonię w 1945 roku liderzy państw, które posiadają broń atomową współpracują, aby ograniczyć arsenał. Po raz pierwszy kraje rozwinięte i rozwijające się planują razem zatrzymać zmiany klimatyczne ograniczając emisję gazów, które mogą uczynić naszą planetę niezamieszkaną - czytamy w uzasadnieniu.

Zegar Zagłady (ang. Doomsday Clock ) to symboliczny zegar prowadzony od 1947 roku przez amerykańskich naukowców. Północ symbolizuje na nim zagładę rasy ludzkiej. Uczeni uwzględniają zagrożenia takie jak wojna nuklearna i zmiany klimatyczne. Zobacz oficjalną stronę Zegara tutaj>>>

Gdy zegar zaczął działać w 1947 roku, pokazywał 7 minut do północy. Od tego czasu czas zmieniał się 18 razy. Najbliżej północy - tylko dwie minuty - było w 1953, gdy Stany Zjednoczone i Związek Radziecki przeprowadzały testy termojądrowe. Wszystkie zmiany czasu możesz zobaczyć na tej stronie>>>

Więcej o: