Wygrali 100 tys. dolarów za... SMS-owanie [WIDEO]

Najszybsze kciuki świata.

Dwoje nastolatków z Korei Południowej wygrało mistrzostwa świata w... pisaniu SMSów na czas. Konkurs odbył się już po raz trzeci.

Zwycięzcy dostali nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów . Zdobywcy drugiego miejsca muszą zadowolić się 20 tys. dolarów do podziału. Nic dziwnego, że zawody wzbudziły ogromne zainteresowanie. Zgłosiło się 200 tysięcy osób . Do finału, który odbył się w Nowym Jorku, zakwalifikowało się 13 dwuosobowych zespołów z różnych krajów.

Drugie miejsce przypadło zawodnikom amerykańskim, trzecie argentyńskim, czwarte zaś brazylijskim. Poza podium znalazły się zespoły z Australii, Hiszpanii, Indonezji, Kanady, Meksyku, Nowej Zelandii, Portugalii, Rosji i RPA.

Zadanie uczestników mistrzostw, sponsorowanych przez południowokoreańskiego producenta sprzętu elektronicznego LG, polegało na jak najszybszym i bezbłędnym przepisywaniu na klawiaturze telefonu komórkowego słów i zdań w macierzystym języku. Pierwszy etap konkursu, nazwany "wyścigiem śmierci", trwał aż godzinę, dogrywka - tylko dwie minuty.

doro/ PAP

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: